Добивме преку 780 ликовни и литературни творби од ученици за конкурсот по повод Светскиот ден на штедењето. Го објавуваме списокот на наградени творби, а на сите останати им честитаме за учеството - навистина добивме прекрасни идеи на поставените теми.
Јавното доделување на наградите ќе биде на 6 ноември во 12 часот во Министерството за финансии.
Тема : „И јас умеам да штедам“
Литературни творби
-
Анастасија Спировска IV-8 СОУ „Перо Наков“ – Куманово
-
Андреја Поповиќ IX-в ООУ „Владо Тасевски“ - Скопје
-
Симона Трајкоска VII-2 ООУ „Св. Климент Охридски“ - с. Драчево – Скопје
-
Сандра Ѓоргиева IX-б ООУ „Страшо Пинџур“ - с. Соколарци - Кочани
-
Христина Ѓорѓиевска VIII-а ООУ „Аврам Писевски“ - с. Бардовци - Скопје
-
Петра Давидовска IX-в ООУ „Мирче Ацев“ - о. Ѓорче Петров - Скопје
Ликовни творби
-
Христијан Кочовски VIII-а ООУ „Св. Кирил и Методиј“ – Битола
-
Бојан Палоски V одд. - OУ„Св. Наум Охридски“ с. Пештани – Охрид
-
Анабела Смилева III-б ООУ „Св. Кирил и Методиј“ – Велес
-
Надица Кочовска IV-1 ОСЕУ „8-ми Септември“ – Тетово
-
Софронија Шарламанов III-4 ОСУ „Јане Сандански“ – Струмица
-
Милена Аврамовска I-8 СУГС „Владо Тасевски“ – Скопје
Тема: „Што значи за мене осигурувањето на домот и семејството“
Литературни творби
-
Ања Андревска, VI-г ООУ „Владо Тасевски“ – Скопје
-
Марија Цветановска, VIII-в ОУ „Стив Наумов“ – Битола
-
Симона Стојковска, VIII-4 ООУ „Јоаким Крчовски“ - Крива Паланка
-
Ана Јосифова, VI-1 ООУ „Методија Митевски Брицо“ - с. Лозово – Свети Николе
-
Мартина Нанева, II-б СОУГ „Добри Даскалов“ – Кавадарци
-
Ивана Тасевска, I-3 СОУГ „Јосип Броз Тито“ – Битола
Ликовни творби
-
Ана Марија Стефаноска, VIII-а ОУ „Страшо Пинџур“ - Скопје
-
Сара Тргачевска, IX-б ООУ „Ристо Крле“ - с. Кадино, Илинден - Скопје
-
Лана Пелтечка, IV-д ООУ „Видое Подгорец“ – Струмица
-
Ангела Сибиновска, VIII-а ОУ „Страшо Пинџур“ – Скопје
-
Јана Бутеска, IX-б ОУ „Страшо Пинџур“ - Скопје
-
Магдалена Петрушевска, IV-8 СОУ „Перо Наков“ - Куманово
„Инвентивност“ - специјална пофалница
- Филип Темелковски, V-3 ОУ „Тодор Ангелевски“ – Битола
- Слободан Ацевски, III-3 ОУ „Круме Кепески“ – Скопје
- Дарија Шерденков, I-а ОУ „Стив Наумов“ - Битолa
{{Title}}
{{Intro}}
{{{Content}}}
{{#hasElements Images}}
{{#each Images}}
{{#showInline ShowInGallery IsThumbNail}}
{{{dataImg this params="?width=886"}}}
{{/showInline}}
{{/each}}
{{#each Images}}
{{#showInline ShowInGallery IsThumbNail}}
{{{dataImg this params="?width=200&height=100"}}}
{{/showInline}}
{{/each}}
{{/hasElements}}